A karmos békák
KARMOS BÉKA (Xenopus laevis): a trópusi Afrikában élő békafaj, amelynek a háta sötétbarnától olajzöldig változik, s gyors színváltozásra képes. Nagyon eleven és félénk, ám fogságban hamar megszelídül. Igen falánk lévén mindent megeszik, ami nem túlságosan nagy ahhoz, hogy lenyelje. Kisebb termetű fajtársainak a felfalásától sem riad vissza.
A karmos békák a Nyelvetlenbéka-félék (Pipidea) családjába tartozik, melyek különleges vonása, hogy nincs nyelvük. Szemük kicsi, pupillájuk kerek. Mivel vízben élnek, a fajok többségénél a lábujjak között fejlett úszóhártya az ujjak végén pedig szarukarmok vannak. Afrika és Dél-Amerika trópusi területein élnek.
Törpe karmos béka (hymenichirus boettgeri) tartása
Ezeknek a mókás kis állatoknak a tartása egyszerű. Akár egy befőttes üvegben is nevelhetünk egyet. Sokan tartják őket halakkal együtt. Ha lehet, tegyünk be neki valamit, amire kimászhat. Ezek a békák nappal aktívak. Nem adnak hangot. 3-4 cm-esek lehetnek. A vizük 22 C-nál ne legyen nagyon hidegebb. Tápláléknak tubifexet, vízibolhát, szúnyoglárvát adhatunk, de esetenként megeszik a haleledelt is. Tarthatjuk őket együtt a nemzetségük egyéb fajaival.
|